In 2020, Leopolis Jazz Fest celebrates its 10th anniversary. We are not only working together at the festival with Agency 42 during all these 10 years but much more – after all, there were other interesting projects. For me, Timur and Denis are part of our team, and professionalism, trust, responsibility, and honesty are the basis of our cooperation. Of course, I hope that the festival holds a special place in the hearts of my colleagues, but I’m glad to see when they organize other super events.
Natalya Gorbachevska
Executive Director Leopolis Jazz Fest
It was tremendously. I wouldn’t belittle myself – I have rarely seen events on this scale, and certainly not on such difficult stages.
Denis Bloshchinsky and his Agency 42. Wow.
The guys who make Leopolis Jazz Fest, you are the coolest team in our country. Sound, light, the most complicated location, the organization of the guests’ passage – everything was perfect.
Andrey Stavnitser
co-owner and CEO of TIS Port, co-owner of Neptune Grain Terminal
We have been already cooperating with Agency 42 for the third year. Together we implemented three major projects with complex mechanics and rich content in Lviv and Kyiv. During the preparation and implementation of projects, Agency 42 showed a high professional level, creative non-standard approach, timely and high-quality implementation of tasks in hand.
As a company, we recommend Agency 42 as a reliable, proactive and responsible partner.
Olga Dyuzheva
Employee Experience Director
Штучна вентиляція свідомості або як підприємцю подивитися в дзеркало, якого немає
lb.ua
Коронавірус забрав у мене все: спокій, розпорядок дня, бізнес, здоров’я та щастя. Світ тепер ніколи не буде таким як раніше, а моє життя котиться в прірву.
Коротенька мантра на два речення дуже добре відома майже половині підприємців в цій країні, які дивляться навколо та не знають, що їм з усім цим робити.
Викопавшись із поточних проєктів та гори справ, вставши сьогодні на пару годи раніше світанку, маю можливість написати свої думки, які для себе сформулював вже понад місяць тому.
Фото: EPA/UPG
Я є співзасновником агенції, яка займається організацією івентів. Ми досить відомі у вузьких колах спеціалісти з організації заходів. Мали гарну репутацію на ринку, завжди виконували свої обіцянки, мали певний перелік конкурентних переваг перед поважними колегами на ринку. Причому, за іронією долі, одна із наших конкурентних переваг – організація по справжньому великих та масштабних івентів – стала нашою Ахіллесовою п’ятою: 100% заходів, підготовка до яких йшла повним ходом і які мали бути реалізовані найближчими місяцями стали на холд. І навіть по офіційному закінченню карантину існують дуже невеликі шанси на проведення хоча б одного з них.
І у нас, як і у більшості бізнесів, які пов’язані з інтерактивним маркетингом, концертами та розвагами – бізнесів, які розвивають свою діяльність в полі комунікації людей в офлайні, випало кілька можливостей.
Можливість перша. Сісти на стілець, перепочити від бурних місяців діяльності, відкрити книгу загальноринкової депресії та додати в неї кілька власних авторських сторінок із претензією на оригінальність.
Можливість друга. Спробувати почати проводити івенти в онлайн – збирати конференції, проводити концерти та фестивалі, займатися вечірками тільки замість різноманіття десятків тисяч локацій по всій країні проводити все це в чотирьох п’тизіркових готелях (ZOOM, SKYPE, HANDSOUT, TEAMS), або в десятці noname хостелів. Звісно онлайн.
Можливість третя. Натягнути на голову сову. Або будь який інший образ виробляння нетипових для себе дій у вигляді створення абсолютно нового продукту, або, навіть, бізнесу.
І тут я хотів би зробити невеличкий відступ від логіки викладення матеріалу, а потім повернутися детально до кожної з можливостей.
Річ в тім, що під час карантину, як багато хто з нас це зміг побачити, ми всі встали обличчям до обличчя не тільки до справжніх себе – зі своїми тарганами в голові, зі своїм небажанням дізнаватися, ким насправді є ті люди, з якими ти прожив все життя в одній квартирі чи будинку, зі своєю звичкою не помічати своїх поганих звичок, не слідкувати за своїм здоров’ям та рівнем розвитку на квадратний рік життя. Ми всі встали обличчям і до своєї реалізації як професіоналів та як людей загалом. Вартість наших бізнесів, додана цінність наших продуктів, справжність того що ми робимо – все це підважило не тільки всю країну а й весь світ в глобальну кризу середнього віку. Коли ми все життя мріяли про власну машину та гроші на мандрівки, а тепер, у ситуації коли на машині нема куди їхати, а гроші не те що на мандри не витратити, навіть якщо вони в тебе є, а навіть ніяк не витратити – окрім замовлення в інтернет-магазині великого рожевого слона. Криза середнього віку для людства вийде недешевою. Ми змушені будемо переосмислити не тільки слова всіма улюбленої Грети та глобалізацію як феномен, а взагалі суперпозицію призначення людства на цій планеті. Правий на 100 відсотків був Джордж Карлін, який казав: «Із планетою все добре! Вона переживала і не таких гівнюків».
Я прекрасно пам’ятаю кілька діалогів із моїми добрими друзями бізнесменами, які в свій час – буквально кілька років тому – жалілися на свій захист робіт в різних групах МВА Києво–Могилянської бізнес школи. Мовляв, все було круто, але їх так сильно позрізали по соціальній складовій, так слабко оцінили їх ККД для суспільства – а де їм брати цю соціальну складову? Вони хочуть просто гроші заробляти! А тепер низькі бали на захисті… Ех, яка шкода ти низькі бали. Але тепер нам всім доведеться самим собі виставляти бали в житті. І замислюватися над тим, що ми приносимо в цей світ. І чи потрібні цьому світові наші заробляння грошей? Звісно, вони потрібні нам. Звісно, на ці гроші ми купуємо собі їжу. Одяг купуємо, купуємо нову каструльку та іграшку. Купуємо машину та квиток на Шрі Ланку… Стоп! Ми ж це вже проходили!
А давайте по іншому? Давайте подивимося на те, а що таке «ми». Коли наше «ми» стало обмежене нашою квартирою, екраном комп’ютера та «поясними планами» співрозмовників в ZOOMi десь там за пару кілометрів чи за їх пару сотень, то виявилося, що справжнє наше «ми» набагато ширше. Воно, як виявляється, претендує на закритий дитячий майданчик, на якому не можуть гратися наші діти, на зручну затишну кафешку поруч, яка закрита на карантин, на комфортний офіс, до якого хочеться потрапити якомога швидше і ще на купу речей, які, як виявляється, пов’язані із існуванням більш глобальних процесів. І вже більших значень набуває генеральний план забудови міста, в якому наявність дерев під будинком із мешканцями десятків квартир в карантині може розфарбувати твій світоглядний вид із вікна зовсім в інших тонах. І вже зовсім інакше відчуваєш на собі наслідки перебування на посту трьох міністрів охорони здоров’я, ротація яких відбулася за один місяць карантину та зміну всього Кабінету міністрів загалом в такому темпі, що третину міністрів шукали з ліхтариками по підворіттях та серед припалих порохом минулих складів Кабміну.
А далі я б і не копав, але… Справа в тому, що нас ніхто не вчив щось робити із тим самим «ми», про яке йдеться. Ми не знали, як можна наше «ми» розширювати і що це буде означати для свого «Я» та для їхнього «Собі». І якщо вам здається, що я тут описую дивну гру в займенники, то насправді ні. Мова йде про гру в наше власне життя. В якій ми, на жаль, не знаємо правил і вчимося по ходу справи. Та й ще противник нам невідомий. Дуже схожий на того, кого ми бачили вчора в дзеркалі.
І в цій державі, яка існує офіційно вже майже тридцять років і призначення якої є створення умов для збагачення та комфортного існування 6 великих сімей олігархів та пари десятків сімей їх бізнес-обслуги, можливість відбутися нашому «ми» лише одна. Потроху навчитися ставати людьми. В своїх сім’ях та громадах, в своїх спільнотах та бізнесах. Особливо в бізнесах. Піклуватися про те, що ми корисного робимо для наших друзів, чоловіків, дружин, дітей та батьків. Точно так піклуватися про те, чим ми можемо допомогти іншим в їх розвитку, в їх житті.
І, як би це дивно не звучало в такий час, але особливо в такий час – перестати думати про гроші. Визнати, що гроші не є призначенням бізнесу. Визнати, що вони є лише тією ціллю, яка допомагає досягнути справжнього призначення – зробити світ кращим для обраних вами людей. І тоді нашим вже таким рідним за всі ці роки олігархам нема з чого буде будувати свої імперії – людей обманювати на порядки важче, ніж баранів. І як би вівчар не любив своє стадо, він в певний час візьме або шкурами, або м’ясом. Про це варто пам’ятати.
Щодо можливостей про які я говорив на початку. Якщо повертатися до прикладу конкретного бізнесу.
Перша можливість – про депресію та очікування змін – взагалі ні до чого доброго не приведе. Безумовно, якщо ви відкрили для себе цю сторінку, вам варто буде підтягувати пояси, звільняти людей і чекати, поки все це налагодиться. Але і підтягування поясів і оптимізація структури організації в період кризи просто неминучі для всіх моделей боротьби з нею. А ось пасивне очікування змін ззовні загрожує тим, що навіть якщо ви доживете своїм бізнесом до цих змін, коли вони прийдуть, ви будете на тому ж етапі розвитку, на якому були до кризи. А обставини вже будуть іншими. І скоріш за все, вас не вистачить на нові обставини. Із тією енергією, із тими запасами, які ви собі залишили в цій моделі.
Друга можливість – намагатися двічі увійти в одну річку, якщо легенди не брешуть, теж майже нікому не вдавалося. І якщо ми будемо починати це робити в своїх бізнесах, то рано чи пізно прийдемо до того, що або не входиться, або коли ти увійшов і побродив там трохи – то вже не йдеш, а борсаєшся та пливеш, по-перше, а по-друге – вже й річка не та. Якщо копнути глибше й подивитися на те, куди йдуть всі івенти в онлайні, ми побачимо, що частина з них нікуди не йде і просто не заходить аудиторії, щоб ти з цим не робив, а частина стає не зовсім івентами, а чимось іншим, аналоговим процесом (смішний, як на мене каламбур для цифрового образу), який тільки ззовні схожий на те, що ми звикли називати івентами.
Третя можливість – із натягуванням сови на голову – дійсно звучить дуже дико. Але тільки на перший погляд. Якщо звернутися до інструментальної суті нашої професії – івент-менеджер потроху має розбиратися не тільки у всіх складових індустрії (продкашн, технічні питання, логістика, it, кейтеринг та ін), але ще й в бізнесах клієнтів, в операційному управлінні, в проєктному менеджменті, в психології та конфліктології, в історії та мистецтві. Хіба не простіше із командою таких людей-оркестрів спробувати вчитися чомусь новому?
Ще більше місяця тому ми об’єдналися в дві великі групи в нашому Агентстві 42 і почали наші експерименти по заходженню в річку двічі та надяганні сови на голову. Звісно, лише час покаже, які з наших дій були правильними. Але наразі на сьогодні ми маємо 11 нових продуктів, які починаємо розробляти. П’ять з них не мають майже ніякого стосунку до івентів. Всі інші мають безпосередній стосунок, але ми б ніколи навіть не задумалися про них, якщо б не почали думати над тим, як ми можемо вирішити проблеми людей в сьогоднішній кризі та під час її наслідків. Одна із цих ідей – проведення справжнього онлайн-весілля для молодят, які карантином були обмежені в своїх мріях, буде реалізована вже через два тижні. Коли ми почали готувати цю подію в онлайні, ми зрозуміли, що при всіх ознаках івенту, все ж таки вона дуже сильно відрізняється від тих весіль, які ми робили в офлайні.
З жодної ідеї на нас не посипалися віртуальні долари з першої ітерації креативу. Ми думаємо, що ми розуміємо, як більшість із них монетизувати згодом. Але найголовніше, ми розуміємо, що всі 11 ідей спроможні допомогти тим, для кого вони створені. І ми розуміємо, що ми готові брати більше відповідальності за наше «ми» в цьому світі.
Денис Блощинський
Даруємо онлайн весілля!
Останні три тижні ми готували важливий проєкт, який здатний об’єднувати людей, що знаходяться в різних містах і навіть країнах, проєкт, в якому любов долає всі перешкоди і руйнує всі стереотипи.
⠀
Спільно з нашими партнерами мережею ресторанів холдингу емоцій !FEST, презентуємо ваше особливе онлайн весілля.
Ми намагалися створити проєкт, в якому зможемо застосувати всі свої знання і втілити чиюсь особливу мрію в реальність навіть в таких умовах, в яких опинився весь світ, а з ним і наша країна. Це не просто онлайн-зв’язок з друзями і родичами – це повноцінний івент, який трансформувався з реального життя в онлайн.
Продумана до дрібниць концепція, смачний кейтерінг, харизматичний ведучий, привітання гостей, відеоконтент і багато іншого ми упакували в новий продукт і вже готові його реалізувати. Незабаром ми проведемо конкурс, щоб знайти ідеальну пару з їх особливою історією кохання.
⠀
Слідкуйте за новинами на сторінках соцмереж Агенції 42 та на офіційному сайті:
Как достичь вау-эффекта на мероприятии. Секреты экспертов
Тенденції подієвого маркетингу: що вони можуть змінити
sostav.ua
Cпойлер головних трендів подієвого маркетингу. Співзасновник 42 Agency та спікер EIF 2020 Денис Блощинський ексклюзивно для sostav.ua
Вже 20 лютого всі івентори України і не тільки зберуться на Event Industry Forum 2020, щоб ділитися своїми думками та найкращими кейсами минулого сезону. Ми вирішили не чекати та зробити спойлер головних трендів подієвого маркетингу. Співзасновник 42 Agency та спікер EIF 2020 Денис Блощинський ексклюзивно для sostav.ua.
Штучний інтелект
Безсумнівно, штучний інтелект та нейронні мережі відкриють в найближчому майбутньому дуже велику кількість можливостей для організаторів подій. Більшість з того спочатку буде доступним тільки для великих івентів, поки не буде зрозумілого комплексного технологічного рішення як окремого продукту для івентів. Сюди буде входити розпізнавання обличчя гостя та пропозиція послуг в окремих зонах, попередня реєстрація та передача інформації прямо безпосередньо під час появи на локації, синхронізація процесів на локації та корегування відхилень в єдиному управлінському центрі події. Мені здається, перші хто зможе цими скористатися – організатори Super Bowl , олімпійських ігор, світової виставки та Євробачення. Але і до корпоративного сектора це дійде досить швидко.
Персоналізація відчуттєвого досвіду
Використання повної тотальної інформації про гостя задля виготовлення спеціально під нього окремих елементів події, мікропродакшн на рівні кейтерінгу, сувенірної продукції, місць для спостерігання за шоу тощо. Ми йдемо в шерінгову економіку (економіка спільної участі) та економіку поведінки семимильними кроками й від цього вже нікуди не дітися. Подія як місце, де зосереджені потреби сотень людей, надзвичайно ласий для цього шматок.
Екологія та сталість
Мінімізація традиційних банерів, відмова від них в майбутньому, декорації із матеріалів що підлягають переробці, застосування екологічних політик на івентах при виборі партнерів та реалізації проєктів, зміна дизайну івентів відповідно вимогам екологів та КСВ замовників. Недарма Давос був пронизаний цілями сталого розвитку. Все свідоме громадянське суспільство говорило про них вже 5 років, але бізнес прийняв це вперше. Ми, івентори, відповідно будемо змушені також відреагувати на цей тренд. І так, як ніколи раніше не було. Не за горами той час, коли в брифі буде стояти вимога зробити так, щоб всі гості заходу приїхали туди на велосипедах, або прийшли своїми ногами не тому, що та чи інша концепція була продана Клієнту, а тому, що таке у Клієнта високоекологічне очікування.
Компенсація глобального прогресу
Спілкування, комунікація, знайомства як культ – на противагу світу інтернет мережі та уявним образам, які стоять за спілкуванням людей. Емоційний інтелект править світом. І неважливо, чи існує він на справді, чи це мова йде про людей, які вміють мислити та практикують цінності у своєму житті. У всякому випадку це потрібно поколінню, яке загубило себе в гаджетах. Інформаційний детокс, інформаційна депривація, вечірки без мережі, вечірки справжніх людей, активності, які підтримають цей тренд – це, насправді, один із найпозитивніших сигналів, який сьогодні посилає світ івенторам. В такий парадигмі наша робота завжди буде потрібна людям.
Нові матеріали, високотехнологічні розробки
Мікросвіт в дії – мікрофони, датчики, надміцні конструкції, мінімізація габаритів техніки, перехід деяких рішень в нановимір. Додана реальність та портал в голові. Все це, що пов’язано із науковими розробками в різних сферах одночасно буде відкривати нові можливості й нести нову загрозу для івентів. Безсумнівно, якщо вийде створити технологію, яка моделює реальність подій в голові Клієнта за допомогою стороннього інтерфейсу (як про це пишуть у фантастичних книжках та як на це натякають певні поточні винаходи в медичній та оборонній сферах) для івенторів це буде означати кінець бізнесу. Але разом із тим, ці технології, навіть при їх виникненні, не увійдуть в життя одразу і назавжди. Це буде певний процес, який надасть можливість адаптуватися, спробувати створити нові продукти та нові напрямки діяльності в дотичних сферах.
Інклюзія
Когось може здивувати що це тренд, але це нормально. Наразі на вулицях все більше й більше людей з інвалідністю. Здебільшого це відбувається всупереч тим умовам, які для них створюються. Але здорове громадянське суспільство не має сприймати ці умови як даність. Про важливість інклюзії почали говорити в контексті шкіл та державної політики, про це говорить і бізнес. Це маємо впроваджувати й ми. Фестивалі та концерти із пандусами, виступи артистів із сурдоперекладачами, створення умов для находження на подіях людей з різними формами інвалідності.
Цифрові реєстрації
Всі данні, які потрібно залишити людині для того, щоб потрапити кудись, отримати бейдж, запрошення, квиток, місце на атракціоні тощо. Все це людина може і має робити в комфортних для неї умовах та комфортний час, а не виключно тут і зараз на самому івенті. Відповідно, про це має подбати організатори та виконавці події. За принципом – мінімум зайвого часу на івенті, який витрачено не на івент.
Фіджиталізація
Інтеграція цифрового світу в офлайн. Це відбувається на різних рівнях в різних напрямках і буде продовжуватися все більше й більше. Цьому потрібно вчитися, потрібно спілкуватися з IT-спеціалістами, шукати шляхи реалізації цих активностей. І не тому що так треба, а тому, що в цьому майбутнє, а в сьогодні – це нові можливості для пропозицій нашим клієнтам.
Как не облажаться: 10 лайфхаков для качественного публичного выступления
mmr.ua
Денис Блощинский, co-owner 42 Agency, о составляющих качественного публичного выступления
Мы не только создаем площадки для лидеров мнений, но и пишем сценарии, помогаем с репетициями, и рассказываем, как правильно подготовиться к публичному выступлению. Конечно же, лучше всего — индивидуальный подход, но есть 10 универсальных лайфхаков, которые станут полезными для всех, кто выступает на публике, или очень хочет, но стесняется.
1. Не рассказывайте о том, в чём вы не разбираетесь
Как классно бы ни был организован форум или конференция, все пойдет насмарку, если спикер не подготовлен. Хотеть «засветиться» в профессиональной среде мало, нужно четко понимать цель своего выступления, чтобы давать правильные мысли аудитории. А уверенно звучать вы будете только в том случае, если вы действительно разбираетесь в том, о чем говорите. Финансовый менеджер компании не может рассказать о технических характеристиках проекта, как и технический директор о финансовых отчетах.
Ваш доклад должен нравиться, прежде всего, вам. Несмотря на его серьезность, постарайтесь заинтересовать слушателей. Вы сами должны получать удовольствие от выступления. Вы должны знать, о чем говорите. Поверьте, каждый специалист в той теме, на которую вы выступаете сможет почувствовать все нюансы вашей подготовки. Вы не можете назвать себя профессионалом своего дела — это должны делать другие. Поэтому, не стоит портить репутацию легкомысленным отношением к выступлению.
2. Разговорная манера больше привлекает людей
Конечно, заученный текст вряд ли будет интересен слушателям, ведь люди привыкли чувствовать зарождение мысли — то как вы подбираете нужное слово, плавно переходите от одной темы к другой. Ведите диалог, посмотрите, как аудитория реагирует на ваш рассказ. Лучше, составьте список фраз и слов, которые не дадут вам сбиться с темы. Для того, чтобы этот совет действительно стал для вас полезным — попробуйте минимум 3 раза поговорить на тему доклада с человеком, который ничего не знает об этой теме. Для него ваш рассказ должен выглядеть естественно и логично, даже если несколько профессиональных терминов останутся для него загадкой — общий сюжет он должен воспринимать легко и с ясностью. После этого вы точно можете быть уверенным — на форуме вы будете выглядеть так, как будто рассказываете друзьям об интересном случае в вашей повседневной жизни.
3. Знайте свою аудиторию
Каждая площадка для публичных выступлений — форум, конференция, семинар — имеет определенную аудиторию. Вы должны четко понимать перед кем выступаете и какую главную мысль нужно доносить именно этим людям. Доклад на одну и ту же тему будет отличаться для студентов, и, скажем, для менеджеров среднего звена. Отличаться он будет, как и по тону, так и по логике построения. Отличия могут быть настолько существенны, что, в принципе, это могут быть два разных доклада.
4. Цель — результат
Эти два пункта нужно определить сразу, чтобы слушатель знал к чему вы ведете и какую информацию он получит, если дослушает вас до конца.
Цель нужно определить еще при подготовке спича. Например, если вы презентуете услуги проведения мероприятий и хотите привлечь новых партнеров (как это делаю я), то можно начать с мощной ассоциации: «Что бы вы выбрали — новенький Land Cruiser или корпоративный ивент? Те, кто выбрали мероприятие, похоже, знают почему здесь находятся. А тех, кто отдал предпочтение автомобилю, я попробую переубедить. Вы знаете, что может принести вашей компании качественное построение корпоративной культуры? Я расскажу».
5. Яркое вступление
Люди должны «проникнуться» и сразу захотеть вас выслушать. Начать можно с громкого заявления, спорного вопроса, или шокирующего фото в презентации. Например: «Вы знали, что если проделать в Земле тоннель и прыгнуть в него, то долететь до другого конца Земли займёт у вас 42 минуты и пару секунд. А зарегистрироваться в нашем приложении можно в 20 раз быстрее!».
6. Визуальный контент
70% людей лучше воспринимают информацию визуально. Это помогает переключиться и поддержать интерес. Но не стоит вставлять много текста на каждый слайд.
Во-первых, это неэффективно. Зрители умеют читать. Расположите главную мысль, иллюстрации, или заголовок. Для установления контакта с аудиторией можете показать фотографию или небольшое видео. Можно даже показать какой-то предмет, который имеет отношение к теме выступления.
Во-вторых, это должно быть эстетично. Даже если вы не дизайнер, вдохновится на красивую презентацию можно, скажем, на Pinterest, Prezi, Canva.
7. Эмоциональная дистанция
Чем больше о вас знают — тем больше доверяют. Это факт. Расскажите историю из собственного опыта, историю, когда случилась с вами в путешествии, на проекте. Такой прием позволит слушателям стать ближе и доверять вам. Вам не нужно описывать свою биографию, самое важное для слушателя — узнать, почему именно вы так хорошо сможете раскрыть тему. Почему именно вас должна выслушать аудитория?
8. Польза
Аудитории мало знать о характеристиках вашего продукта — им нужно знать, каким образом он может быть полезным для их жизни, проекта или компании. Нацеливайте свой доклад именно на практические аспекты, которые можно использовать. Вернитесь к совету, который я дал с самого начала — презентуйте свой доклад незнакомому с темой человеку. Ему должно быть интересно и понятно то практическое назначение вашего продукта, которое вы предложите для его жизни.
9. Интерактивность
Побуждайте зрителей участвовать в презентации — тогда у вас будет активная аудитория и выступления точно не заставит никого скучать. Задайте аудитории вопрос. Когда люди не пассивно воспринимают информацию, а включаются в поиск ответа, градус внимания сразу повышается. Период «вопрос-ответ» нужно использовать как ваш призыв к действию.
10. Завершение выступления — призыв к действию
Вы же выступаете не просто, чтобы кто-то знал информацию о вашей деятельности? Вы представляете свой проект, новый продукт, услуги. Людям должно захотеться обратиться к вам еще раз, все-таки купить ваш продукт, воспользоваться услугой. В конце выступления призывайте аудиторию к действию, вдохновляйте делать что-то новое. Ваш доклад может изменить чью-то жизнь!
Кейс Roshen Winter Village: как это было
sostav.ua
Кейс Roshen Winter Village: как это было
С началом зимы весь Киев (и не только) безвозвратно накрыла новогодняя лихорадка. Витрины магазинов сверкают серебром и золотом, а на самых больших площадях появляются, конечно же, праздничные елки.
Этой зимой в Киеве появилась новая праздничная локация. ROSHEN Winter Village – огромный открытый каток, сказочная елка высотой около 15 метров и новогодняя ярмарка, с подборкой лучшего столичного стрит-фуда. Это не просто атмосферное место с самой вкусной едой, уютным фуд-кортом, но и самым милым персоналом, и, конечно же, сказочной музыкой.
7 декабря ивент компания 42 Agency в коллаборации с корпорацией Roshen открыла главную елку ROSHEN Winter Village. Тимур Мазур, сооснователь 42 Agency и руководитель проекта рассказал, как это было.
Подготовка к проекту началась в начале октября. Тогда мы с партнерами Roshen планировали торжественное открытие и зажжение елки в конце ноября. Мы сделали себе вызов создать неизвестную ранее локацию самым популярным местом в новогодний сезон. В итоге – придумывали как развлекать людей в очереди на каток. Но не будем забегать наперед, все по порядку. Изначально наша команда максимально продумала промокомпанию, чтобы завлечь и заинтересовать людей новой площадкой (мы то знали, что она будет супер-мега-вау). Но сомнения никто не отменял. Поэтому решили продумывать промокомпанию, с задействованием метрополитена, магазинов, уличных фотозон, блогеров и прочего.
Параллельно велась работа над созданием идеи открытия и зажжения елки Roshen Winter Village. Мы привлекли опытнейшего режиссера-постановщика, и он собрал все наши идеи в единый интереснейший сценарий. Как сказал сам режиссер – «Все ваши идеи классные, но им нужно придать форму!». И он придал — развернул перед нами целую историю сказочного городка со своими уникальными жителями, яркими праздниками, необычной культурой, своей инфраструктурой и даже собственным мэром. Тут всегда зима, а хорошее настроение и смех является обязательным правилом нахождения в сказочной деревушке.
Так увлеклись этой историей, что сразу же начали искать подходящих актеров, стилиста, гримеров, наполнение программы, яркие шоу-номера и спецэффекты, которые смогли бы усилить идею и сделать зажжение елки не просто сказочным, а еще и эффектным.
Мы были в восторге от количества людей, которые откликнулись в помощи – хоккейная сборная, дети фигуристы, актеры, видеографы и многие другие.
Подготовительный этап был сложный, но очень интересный. Теперь знаем, как ходить по льду не на коньках.
День Х – 7 декабря. За 30 минут до открытия нам показалось, что гостей совсем не много, даже расстроились. Но уже через 15 минут не верили своим глазам: люди стояли даже на мосту… Вот тогда и открылось второе дыхание. Мы, наконец, сделали то, о чем мечтали 2 месяца. Ритм от барабанщиков, идеальные прыжки фигуристов, фееричный выезд мера, флешмоб с гостями от сказочных жителей, яркое пиротехническое шоу.
Вы ловили себя на ощущении счастья, когда все так красиво и на 100 процентов идеально, что захватывает дух и льются слезы счастья? Это история нашей команды на проекте открытия Roshen Winter Village. Эти эмоции разделили с нами наши гости. Как доказательство – комментарии в сети, отзывы блогеров и СМИ. Кстати, покататься на коньках можно до 8 марта. Поспешите!
Ивент-помощь: как ивент развивает бизнес
mmr.ua
Денис Блощинский и Тимур Мазур, совладельцы ивент-агентства 42 Agency, о том, как события решают задачи бизнеса
Обычный корпоратив может повысить эффективность работы сотрудников на 70% и уменьшить текучку вдвое. Качественная презентация поможет новому продукту занять место на рынке. В этом уверены совладельцы ивент-агентства 42 Agency Денис Блощинский и Тимур Мазур. В этой статье они рассказали о том, как, по их мнению, ивенты решают задачи бизнеса.
1. Положительное отношение к бренду
Как это работает. Когда человек участвует в событии и переживает позитивные эмоции, то ассоциирует их с компанией и продуктом. Товар постепенно становится частью стиля жизни.
Правда есть одно «но». Мероприятие действительно должно быть нацеленным на то, чтобы транслировать определенное сообщение, идеи бренда. И провести его нужно достойно.
Таким для нас был кейс Leopolis Jazz Fest, партнерами которого мы являемся уже девять лет. Задача была создать имиджевое мероприятие, которое развивало бы туризм и музыкальную культуру страны в целом. Джазовый фестиваль с тремя сценами и бесплатными фанзонами, активности по всему Львову, 60 концертами звезд из 15 стран мира стал решением.
Результат. The Guardian включил событие в список лучших фестивалей Европы. Период, в который проходит фестиваль, сравним по наплыву туристов с самыми горячими сезонами для Львова — рождественскими и пасхальными праздниками.
Эмоции конвертируются в повторный выбор — приехать в город и потратить деньги. Если в 2011 году фестиваль собрал около 20 тыс. гостей, в 2019 — более 90 тыс.
2. Новые клиенты и партнеры
Как это работает. Познакомиться со стратегически важными для компании людьми легче, обсуждая выступление звездного спикера или блюдо ресторана.
Расскажем на примере Киевского международного экономического форума. Задача была – собрать на одной площадке ключевых представителей украинского бизнеса, создать для них условия для общения и помочь включиться в контекст глобальной экономики.
Мы организовали двухдневный форум с несколькими дискуссионными площадками. Выступали более 100 спикеров со всего мира — от Сингапура до Нью-Йорка. Над организацией форума мы работали последние 4 года, каждый год оттачивая его и стараясь сделать лучше и лучше. В этом году с полным пакетом документом и сформированной командой мы передали проект под операционное управление организаторам. Это позволило пройти форуму на хорошем уровне без участия нашего агентства.
Результат. После каждого форума мы опрашивали гостей и обнаружили, что практически отсутствует такой фактор, как обманутые ожидания — каждый год мы старались работать на упреждение и улучшать те моменты, которые замечали во время текущего мероприятия. В итоге, посетители получают за свои деньги то, на что рассчитывали и процент удовлетворенных уровнем организации растет год от года.
3. Рассказать о продукте
Как это работает. Нашим клиентам мы объясняем, что на мероприятии можно максимально завладеть вниманием потребителя, показать преимущества продукта, ответить на вопросы. Такие знания формирует доверие. Плюс есть возможность получить реальный опыт использования товара.
Например, перед нами стояла задача рассказать о новых продуктах представителям партнеров компании Lenovo. Для каждой из 4 линеек продукции мы подобрали стиль музыки: рок, джаз, поп, классика. Под каждый стиль были написаны отдельные музыкальные треки, а симфонический оркестр и другие музыканты исполнили их согласно драматургии мероприятия в нужном месте и времени.
Проведя опрос среди участников события, мы выяснили, что добились желаемого результата: укрепили восприятие Lenovo как компании с очень широкой линейкой продукции.
Нашим клиентам мы объясняем, что на мероприятии можно максимально завладеть вниманием потребителя, показать преимущества продукта, ответить на вопросы.
4. Получить идеи, как улучшить продукт
Как это работает. В неформальной обстановке легче выявить настоящие ожидания клиентов, их эмоции относительно продукта. Например, мы получили задачу создать площадку для обмена опытом, получения комментариев и возможных путей улучшения городского пространства.
Решением стал Smart City Forum. Это 1200 гостей, 50 спикеров, 6 секций, 15 демонстрационных зон. Мы собрали лучших специалистов в сфере разумных городов, урбанизма, архитектуры и развития гражданского общества на одной локации.
Результат. Прямо во время форума были заключены десятки договоренностей, мы были свидетелями неоднократных случаев, когда дискуссия в основном зале продолжалась в экспозоне и представители компаний переходили к обсуждению конкретных шагов и договаривались на официальные встречи представительств. Участники имели возможность пообщаться с Игорем Пеер, основателем Open Innovation Incubator «Be Next IT», Давидом Арье, основателем компании Transfotech Ltd, Виталием Якушевым, операционным директором консалтинговой компании по кибербезопасности 10Гуардс.
Для участников Kyiv Smart City Forum 2018, которые собираются реализовать свои идеи для улучшения города, организовали воркшоп «Инструменты создания смарт сети стартапов».
Компания Visa провела воркшоп «Smart Urban Economy: драйверы и перспективы». На воркшопе были поданы тренды смартизации предпринимательства, успешные кейсы и практические советы для запуска городских стартапов.
И это далеко не все результаты форума.
5. Превратить коллектив в команду единомышленников
Как это работает. Общий отдых в легком игровом формате помогает снять напряжение в коллективе из-за каких-либо проблем, лучше узнать друг друга, наладить дружеские отношения. Учебные программы развивают коллектив, выводят компетенции в избранной области на один уровень, а также настраивают на работу после праздников и отпусков. Очень точно характеризует этот процесс контраверсивная фраза «Команда звезд и звездная команда». Именно сделать команду звёздной, превратить группу единомышленников в единое целое без инструмента ивент-менеджмента в большой компании сложно.
Опыт Агентства 42. Кейс Новогодний корпоратив для одного из украинских банков в ТОП-5.
Задача. Настроить коммуникацию между сотрудниками.
Решение. В течении 35 дней 60 сотрудников банка готовили полноценный спектакль-мюзикл по мотивам банковской жизни. Тематические фотозоны, сюжет самого мюзикла и дресс-код гостей — всё было объединены в одну идею и реализовано как концепция мюзикла.
Активности ивента: записано 12 песен, поставлено 10 шоу-номеров, создано 72 костюма, сформированы 4 тематических интерактивных зоны, проведено 38 репетиций.
Результат. Сами представители банка говорили о том, что скорость взаимодействия между отделами возросла иногда на десятки процентов, а иногда в разы. Мюзикл стал стартом для целой стратегичной серии мероприятий по работе с персоналом.
Сделать команду звёздной, превратить группу единомышленников в единое целое без инструмента ивент-менеджмента в большой компании сложно.
6. Вдохновить работников
Как это работает. Корпоративные мероприятия предоставляют уникальную возможность донести идеи компании непосредственно работникам. Например, объявить новую миссию и ценности, задать вектор развития на следующий год. А праздничное закрепления общего успеха и публичное признание достижений сотрудников побуждает их гордиться работой в компании. Как правило, миссия и ценности — это не простой набор догм, а гораздо более глубинное понимание бизнеса. Корпоративные мероприятия позволяют разобрать эти сообщения, которые в них заложены, практически по частям и донести каждую из частей участникам.
Примеры ивентов: празднование Нового Года, день рождения компании, профессиональные праздники.
Опыт Агентства 42. Кейс День рождение компании Intellias.
Задача. Мотивация существующих сотрудников, повышение лояльности к бренду, его ценности среди специалистов отрасли.
Решение. 2017 год — Фестиваль Intellias Burning Fest, приуроченный к празднованию 15-летия компании. Три недели активностей формата pre-event. Уникальные гигантские декорации-инсталляции, одна из которых — 5 метровый Intellias Man — был торжественно сожжен. 18 разнообразных активностей. Яркие костюмы гостей, созданные под руководством профессиональных стилистов и музыкальный фестиваль на сцене — выступление 3х групп, с хедлайнером вечера группой Тартак. 2 города, 800 гостей.
2018 год — INTELLIAS. THE SIXTH ELEMENT. Необычным мир Intellias, созданный из сюжетов фантастических фильмов и комиксов. Была разработана геймифицированная система взаимодействия между участниками мероприятия. Специально разработанные декорации, тематические костюмы, 15 разнообразных активностей, анонсирующая игра-тизер-загадка, которая подогревала интерес сотрудников в самом ивенте. Ивент одновременно было проведено в Киеве и Львове, 1000 гостей на оба города. Чтобы объединить сотрудников мы провели телемост.
2019 год — INTELLIAS. THE SURREAL WORLD. Уже традиционно мероприятие проходит в Киеве и Львове в одинаковом формате. Первым состоялось львовское мероприятие, которое проходило в Kavalier Boutique Hotel & Restaurant. В столице же вечеринку Intellias принимали в Olmeca Plage.
42 Agency разработало для IT-компании концепцию, которая идеально подошла для празднования летнего корпоратива компании Intellias — фестиваль. И не зря, ведь параллельно проходил всемирно известный Tomorrowland — поэтому было выбрано название Intellias L &. Для того, чтобы максимально погрузить сотрудников в фестивальную тематику, локацию разделили на три зоны — 3 сцены, 3 ди-джея и 3 музыкальных направления.
Результат. Самым лучшим результатом, конечно, является удовлетворенность сотрудников после проведения мероприятия. И нам невероятно приятно, что в обоих случаях более 75% сотрудников компании поставили положительные оценки ивенту. За эти несколько лет в компании сформировался запрос на совместные мероприятия, которые посещает все больше сотрудников и на которых через командные активности проходят все больше и больше реально действующих команд. Такая политика компании наряду с профессиональными менеджерскими решениями позволяет последние годы подниматься в рейтингах работодателей Украины и превращать Intellias в то место, где хочется работать и откуда не хочется уходить.
7. Решение PR-задач
Как это работает. Ивент может изменить линию поведения аудитории, скорректировать его отношение к определенной проблеме. Социальное мероприятие продемонстрирует корпоративную ответственность и заручится поддержкой прессы и общественности. Статусное мероприятие определит образ бренда, его позиционирование в сознании аудитории. Ивент для прессы позволит ей получить и распространить достоверную информацию о вашей компании.
Примеры ивентов: корпоративная уборка, благотворительный обед, концерт или аукцион, торжественный пир, юбилей, прием, пресс-конференция, пресс-тур.
Опыт Агентства 42. Кейс Социальный проект BOSCH.
Задача. Провести «полезный корпоратив». Не просто собраться вместе и провести хорошо время, а сделать это с пользой, вспомнить о том, в какой стране мы живем и что можем сделать для нее хорошего.
Решение. Механика — сочетание тимбилдинга и социальной работы. А именно — обновление инфраструктурных объектов Запорожской Сечи на острове Хортица: указатели, накрытия, городов и остов старинной казацкой Чайки (2018 год) и реставрация Тустани (2017 год).
Активности ивента — подготовка чертежей и инструкций для команд проекта, проведение мастер-классов по техническим специальностям, создание новых объектов и реставрация старых, организация экскурсии для детей из малообеспеченных семей.
Результат. Нам очень нравится этот ивент и сам подход компании BOSCH к своим активностям. Так выходит, что лучшими пиарщиками этого события становятся сами сотрудники компании, которые восторженно рассказывают о своей деятельности в социальных сетях, партнеры и участники со стороны местных жителей, подростков из социальных семей. У компании BOSCH и без этого ивента был прекрасный имидж социально ответственной компании, однако такие мероприятия формализуют ценности и подход к работе, декларируют определенные стандарты. Возможно именно из-за такой логики и срабатывает этот волшебный механизм приращивания позитивного имиджа социально ответственной компании.
8. Повысить узнаваемость компании
Как это работает. Ивент создает инфоповод. Это позволяет привлечь внимание прессы к бренду и запустить серию новостей о бренде в офлайн и онлайн изданиях. Эффект от мероприятия продолжается долго, так как упоминания о компании появляются в анонсах к событию и в публикациях СМИ и гостей после. Все это приводит к росту интереса со стороны потенциальных клиентов.
Примеры ивентов: день рождения компании, фестиваль, концерт, вручение премий.
Важным условием успешности ивент-проекта является определение для него одной основной цели. Отталкиваясь именно от нее, вы выбираете вид ивента согласно особенностям вашей целевой аудитории и специфики работы компании.
Опыт Агентства 42. Кейс конференция ELKO IT TREND.
Задача. Сформировать перечень дополнительных ценностей компании в глазах партнеров, подчеркнуть позиционирование надежного и инновационного партнера, который помогает делать бизнес.
Решение. Конференция IT экосистемы ELKO в формате TEDx со специально разработанными видео подводками к номерам, шоу-программой и оформлением локации.
Целевая аудитория — партнеры и вендоры, специально приглашенные гости.
Активности ивента — демонстрационная зона вендоров, стенды партнеров и стенд ELKO, выступления приглашенных гостей и лекции от партнеров ELKO, интерактивные зоны развлечений.
Результат. Мероприятие, которое стало площадкой для обмена полезной информацией между сотнями партнеров компании. Некоторые бренды предпочитают проводить подобные мероприятия в формате простых корпоративов с дорогими фуршетами. Выбранный формат ELKO привел к такому результату, который устроил всех участников: партнеры профессионально и на высоком уровне подали информацию про свои кейсы и про свои продукты, участники экспозоны получили «живую» и любознательную публику, компания ELKO добилась того результата, к которому стремилась.
Для примера, благодаря конференции, ELKO заключили сотрудничество с компанией ИК СКС по видеонаблюдению и видеоаналитике, монтажу СКС и системам контроля доступа.
Спонсорство: гроші на вітер чи можливість створити імідж
Как самостоятельно создать уникальную идею события?
sostav.ua
Современный мир с бешеной скоростью генерирует новые тренды, и все чаще клиенты отходят от классических вариаций торжеств, отдавая предпочтение нестандартным идеям. Мы слышим от наших заказчиков: «Хочу нечто особенное, иначе, не как у всех, историю о нас до мельчайших деталей». Как рождается уникальная идея, и что подразумевает создание особенных событий?
Екатерина Топоркова, руководитель 42 Private Event рассказала, как придумать концепцию, если вы решили создать ваше торжество самостоятельно.
1. Ваши мечты. Это может прозвучать банально, но без этой составляющей сложно представить уникальную концепцию. Большинство наших клиентов не могут сразу определить мечту всей жизни, поэтому не пугайтесь если вам также эта задача кажется сложной. Мы рекомендуем отвлечься и поразмышлять о том, какой мог бы быть особенный день в вашей жизни. Представьте его в уме и попробуйте визуализировать на бумаге: рисунком, текстом, а может – диаграммой. Так вы сможете осознать несколько важных для вас пунктов, от которых можно оттолкнуться в продумывании последующих идей.
2. Подумайте, что вызывает у вас чувство счастья, особенного трепета, что для вас важно и вызывает максимальные положительные эмоции. Сразу обозначим несколько ошибок, которые могут вас завести в тупик на начальном этапе.
– Думать о глобальных вещах. Например, я счастлива, когда близкие здоровы, а все люди живут в мире. Это похвально, но это, пожалуй, общая мечта для большинства адекватных людей.
– Не путайте свое счастье с эмоциями близких для вас людей. Например, бабушка с дедушкой будут рады, если на празднике будет ансамбль народного творчества или цыганский коллектив. Мы понимаем, что для вас важны чувства близких, и вы станете счастливее, если они улыбнуться, но ведь ваш праздник – не единственный и последний. У вас еще будет возможность поздравить особенным подарком дорогих вам людей.
– Не откидывайте детали и банальные для вас вещи, в них вся суть. Как часто мы упускаем из виду мелкие, казалось бы, неважные вещи. Например: «мне нравится читать книги, но в этом нет ничего особенного». Возможно, чтение книг кажется обыденностью, но у нас уже начинает рождаться идея о создании библиотеки с множеством книг, актерами-писателями, вашей автограф-сессией и тайном хранилище, где будет спрятана ваша особенная книга, написанная на самом мероприятии. Все еще обыденно? К тому же, такое мероприятие можно даже провести в настоящей библиотеке.
3. Теперь настало время найти форму и наполнить ваше торжество. Это про локацию, формат подачи блюд, техническое оснащение, артистов, декор и прочие элементы мероприятия. Тут нужно отталкиваться от идеи, продумать сюжет, создать интригу и помнить о кульминации, она должна быть впечатляющей. Работайте только с теми, в ком уверены, и с кем комфортно. Если есть сомнения, уточняйте до деталей, просите личную встречу, промо материалы артистов, дегустацию кейтеринга.
4. Говорить НЕТ. Как часто вы говорите это грубое и такое коварное – нет? Это не значит, что нужно отказаться от всех и отпраздновать свой праздник только для себя. Это лишь значит, что вы можете отказаться от лишнего. Не стоит перенасыщать мероприятие потому, что вам понравилось одно, маме другое, друзьям – третье. Найдите свою собственную идеальную золотую середину.
5. Не пытайтесь копировать мероприятия других людей. Создать два одинаковых мероприятия невозможно, вы можете быть разочарованы. Мы верим, что у вас есть своя особенная история, не похожая ни на одну другую. Мы с радостью поможем вам ее рассказать.
42 Agency провело тотальный ребрендинг
Соціальна відповідальність в подієвому маркетингу: ТОП-3 пункти на IV Форумі Креативних Індустрій
mmr.ua
Точно знаємо, що побувати на всіх виступах IV Форуму креативних індустрій, який проходив у UNIT.City та Academy DTEK 19-21 вересня, було неможливо. Тому ми занотували ТОП-3 пункти від співзасновника івент агентства 42 Agency Дениса Блощинського про соціальну відповідальність в подієвому маркетингу.
1. Будь-який івент має свій меседж.
В сьогоднішньому трансформаційному світі будь-які масові заходи, на які приходить кілька тисяч людей, – це вже не просто тусовка, а потужний канал комунікації. І ця платформа може розповсюджувати певні меседжі. Відповідальність кожного організатора, кожного замовника, івенторів, які роблять цей захід, – не тільки в тактичній організації. Вона лежить в площині візійності та сенсів, які важливо усвідомлювати. Будь-який проект має меседж, який івентори, часом підсвідомо, втілюють в життя. Але якщо таких сенсів немає – це зробить за нас обставина – у вигляді ком’юніті, музикантів, людей. Питання, яке актуалізується з кожним роком все більше й більше – це соціальна відповідальність тих людей, які ініціюють подібні ідеї. Що вони вкладають у фестиваль та який сенс будуть доносити цій тисячі людей, які прийшли на івент.
2. Найпотужніший інструмент – співтворення.
Ми всі маємо турбуватися про те, щоб почати виробляти сенси разом, давати можливість ставати організаторами фестивалю кожному учаснику, який приходить на івент. Про це говорять всі тренди поведінкової економіки, творяться успішні бізнес-моделі великих організацій, які тут і сьогодні набувають цінності. Про це говорить увесь світ.
3. Спочатку ідея, гроші –потім.
Ми маємо навчитися створювати не тільки заради комерційного інтересу, але й набагато вищих цінностей. Можливо, звучить банально, але це так. Заробіток – це завжди функція, похідна від сенсів, які ми проектуємо. Спроможність жити та думати разом про майбутнє – базова складова як для бізнесу, так і для соціальних організацій. І це важливо розуміти всім учасникам процесу.
The Surreal World для IT-компании Intellias: кейс 42 Agency
Потенциал событийного маркетинга: Как ивент «делает» деньги
sostav.ua
По данным исследований, около 20% рекламного бюджета компании выделяют на событийный маркетинг. Чаще всего это празднование корпоративных ивентов, презентации новых продуктов, или услуг компании, проведение профильных конференций, форумов, или мероприятия для журналистов. Попробуем разобраться, почему стоит тратить маркетинговый бюджет на ивенты, а также что с этого получат компании.
Задача событийного маркетинга для бизнеса – создать сногсшибательную ассоциацию с брендом. Яркие примеры – Pepsi Super Bowl Halftime Show от Pepsi, презентации новой техники Apple Стивом Джобсом, Red Bull Paper Wings и «Гонки на тарантасах».
Лицом к лицу
Лучше всего помогают понять преимущества предлагаемой брендом продукции или услуг веб-сайты и мероприятия с непосредственным участием потребителей. Остановимся подробнее именно на втором пункте.
По данным исследования EventTrack от Mosaic и Event Marketer Study, 85% потребителей, которые участвовали в мероприятии или событии, склонны совершить покупку, и более 90% улучшили свое отношение к бренду. Это прямой результат эмпирического маркетинга, или, проще, маркетинга ощущения.
Лучшие каналы для распространения таких инструментов – профильные выставки и форумы, где потребители непосредственно самостоятельно могут протестировать услуги, или гаджеты. Если же бренд не имеет возможности сразу охватить широкую аудиторию, то есть смысл привлечь лидеров общественного мнения, блогеров и профильных журналистов, которые смогут качественно описать новые услуги на широкую общественность. Это задача событийного маркетинга.
Событийный и эмпирический маркетинг увеличивает отрыв от других каналов рекламы и маркетинга с точки зрения эффективности и ценности для потребителей.
Коллаборации
Для 84% брендов события являются основной составляющей интегрированных маркетинговых кампаний. Согласен, что не всегда есть возможность сделать отдельный ивент, чтобы представить услуги. Это дорогостоящая история. Но иногда даже эффективнее оказывается коллаборация со смежными брендами, или даже конкурентами.
Например, фестивали — отличная площадка для ивент-маркетинга. Для бренда это возможность вот так вот сразу охватить огромное количество потребителей. Если это алкоголь – создать неординарный бар, или даже отдельную сцену, если косметический бренд – шоу-рум, где можно протестировать продукт, раздавать подарки, разыгрывать скидку на билеты если вы представляете авиакомпанию, или тикетинг. Возможностей уйма.
Кроме того, часто компании выступают спонсорами событий (музыкальных фестивалей, модных показов, разнообразных ярмарок). Рамки этих площадок также можно использовать как повод для бренд-ивента.
Что делать?
Вот вы уже готовы привлечь событийный маркетинг к своей рекламной кампании. Но как определить, какие именно инструменты стоит выбрать, чтобы достичь результата? Сформирую несколько рекомендаций, из которых следует начать:
– Аудитория. Стоит определить, чем занимается ваш потенциальный потребитель, какого он возраста, какие мероприятия могут быть ему интересны?
– Цель. Вы хотите очертить или закрепить образ бренда? Создать эмоциональную связь между потребителем и брендом, для формирования привязанности и лояльности к бренду? Повысить продажи? Создать инфоповод и запустить серию новостей о бренде в офлайн и онлайн изданиях? Результаты, которых хочется достичь разные – разные и мероприятия.
– Бюджет. Только тогда, когда будет понятно, какую сумму готова выделить компания, будет понятно, какой формат ивента может лучше подойти. Соответственно, и ивент команда какого уровня готова будет взяться за работу.
– Профессионалы. Если в вашей команде нет опытного ивент менеджера, то стоит обратиться к профессиональному ивент агентству. Выбрать при помощи тендера. Тогда вы точно минимизируете возможность форс-мажоров и не будете переживать за результат.
Денис Блощинський, Co-owner Агентства 42, про тренди івент-бізнесу і хто їх створює
sostav.ua
Говорити про тренди івент-бізнесу річ невдячна – хтось їх створює, інші наслідують, іноді це відбувається тому що деякі кейси стають успішними, іноді, тому що про них вдало розповідають в професійних спільнотах.
Хто ж створює тренди в івент-бізнесі? Моя особиста думка – споживачі. Ми лише підлаштовуємося під їхні виклики. Але це глобально. В світі споживачі диктують своє бачення і світосприйняття брендам і компаніям. Але що впливає на їхнє сприйняття? Безумовно, технології. Автобуд, фізика та виробництво, комп’ютерні технології, доповнена реальність, проекційне обладнання – всі ці високо наукові галузі і формують тренди в нашій індустрії в основному. Ми, як івентори, які обслуговують ті самі бренди, дуже пов’язані з іншими галузями і маємо це усвідомлювати. Слідом за Теслою вийдуть ще 7-8 електрокарів і тренди в індустрії назавжди перейдуть в екологічний формат і всі дизельні та бензинові автівки буть монструзуватися разом із ідеологією надпотужного гарчащого спорткара. Це вплине на дизайн, слогани, пошук нових сенсів. І це вже починає відбуватися невідворотньо.
В середині івент галузі існує дуже мало автономних розробок, які можуть спричинити самостійне виникнення окремих технологічних трендів. Тому наші внутрішні «пушери» трендів – це ті Агенції, які не бояться експериментувати та поєднувати жанри, формати, технології із інших сфер.
Зараз івент – один з найпотужніших PR інструментів. Світ стає все більше діджиталізований, інформації стає все більше. Якщо раніше можна було загубитися в незнайомому тобі новому місті, тепер можна загубитися в інтернеті. Для орієнтації в ньому, для фільтрування інформації потрібні окремі навички. Вони приходять в наше життя. І витісняють інші навички – емоційний інтелект, спілкування, створення реальних команд, можливість відчувати інших людей тощо. Це все те, що залишається в оф-лайні. І це основний ціннісний масив нашої професії. Бо саме на івентах ми маємо можливість прокачувати цей перелік навичок в задоволення і з легкістю. Тому взаємодія на івентах із аудиторією надає неймовірну перевагу над взаємодією в он-лайні, коли є потреба в залучені аудиторії, а не в простому її інформуванні. За останні 5 років при швидкому розвитку онлайнових каналів комунікації ми отримали природній приріст цінності в процесії івенторів – тепер все важливіше стає залучити аудиторію до взаємодії із брендом. І краще за івенторів це ніхто не може зробити.
Я би виділив ті тренди, що зараз в цілому використовуються більше ніж раніше, або почали використовуватися на івентах компаніями в останні роки:
Професійні реєстраційні рішення. Які включають в себе посадкові сторінки, додатки, рішення квиткових операторів, системи реєстрації на вході і все, що потрібно від формату івенту. Дівчата з олівцями та ручками, які викреслюють із алфавітних списків прізвища учасників залишаються далеко в минулому.
Цифрові фото/відео зони. Це вже сталий стандарт індустрії – фото будки, Bullet Time, фотозони зі змінними задниками – майже на кожному великому івенті ці рішення знаходять свій формат реалізації. І це правильно – цифровий поступ прийшов в наше життя назавжди
Формати заходів. За останні 7-8 років із більшості корпоративних заходів прибралися концептуальні формати, вони стали більше бізнесовими і почали наслідувати європейські та американські традиції івентів. В свою чергу, в тих заходах, де концепції відводиться важливе місце, івентори стали більше орієнтуватися на аутентичні пропозиції – унікальні тут і зараз розробки під кожного Клієнта. Це відбиток поведінкової економіки на івент-бізнесі. Тепер вже важче і важче знайти сліди ковбойських вечірок чи вечірки Гетсбі. Цьому місце залишається лише в бюджетних нічних клубах та на окремих приватних подіях.
Стратегічне планування івент-маркетингу: як отримати максимальну ефективність від івентів
10 показателей успешного ивента как PR-инструмента от Агентства 42
sostav.ua
Конечно, выявить успешность ивента можно просто определив было достигнуто начальные цели мероприятия или нет. Но для маркетологов, HR и PR есть, как минимум, еще 10 маркеров, которые определяют действительно успешное мероприятие и профессиональное ивент агентство. А также причины, почему эти пункты возможно не реализовать и решения как этих ошибок избежать.
1. Все вовремя. Первый показатель профессионализма – уважение к времени других. Но очень часто согласование бюджета задерживается на месяц, предложения от агентства подаются не в назначенный срок, выступления спикеров могут задерживаться на 10-30 минут, официанты не успевают подать аперитив, когда нужно, хедлайнер начинает выступление через час позже. Тайминг – в мелочах и его несоблюдение может испортить все впечатление от ивента вообще.
Причины.
– не соблюдение тайминга клиентом, задержка согласований
– неопытные модераторы, которые не могут следить за таймингом мероприятия
– бестактные спикеры, которые знают, что занимают больше времени, чем нужно. Но все равно продолжают говорить
– непонимание организаторами и клиентом важности соблюдения тайминга
– слишком маленькие перерывы между выступлениями, или блоками
Решение.
– наглядный тайминг для клиента и агентства – чтобы все понимали этапы подготовки ивента, тайминг непосредственно самого мероприятия, сроки подачи информации и документации после ивента
– робота со спикером до начала выступления и создание условий для контроля времени – например, с помощью таймера с отсчетом или напоминанием об окончании времени выступления
– учить всех причастных уважать чужое время и соблюдать озвученный организаторами тайминг мероприятия
– выполнение всех договоренностей между клиентом и агентством при подготовке проекта, собственно проведения и закрытия проекта
2. Пообещал – сделал. Среди ивентщиков бытует мнение, что обещать клиенту нужно на 80%, планировать себе на 120%, а делать на все 100%. Действительно, даже если очень хочется выиграть тендер, не стоит обещать воздушных замков, которые вы не сможете реализовать. Потому что следующего заказа уже точно не будет. Профессионал четко распишет свое предложение и сможет объяснить заказчику, почему нельзя пригласить Леди Гагу в следующий понедельник на корпоратив компании.
Причины.
– желание выиграть тендер
– возможность получить бюджет больше, чем бюджет, который заказчик заявил сначала
– разное представление о качестве. Когда говорят: «Будет красиво» – это может быть разное представление от агентства и заказчика
Решение.
– адекватность предложения к запросу
– перед тем как обещать заказчику те или иные услуги – узнать возможна их реализация в определенном регионе и во время проведения мероприятия
– рассчитывать соответственно время на работу с подрядчиками и согласовывать сроки выполнения услуг
– детализация предложения, визуализация
3. Эмоции соответственно формата. Все ивенты делают, прежде всего, для людей. И, конечно же, заказчик хочет получить определенную обратную связь от аудитории, которую приглашают на мероприятие. Ивент агентство необходимо как раз для того, чтобы обратная связь соответствовала ожиданиям клиента. Если это корпоратив или концептуальный ивент – то такое мероприятие явно не должно быть спокойным и скучным, здесь главное – развлечения и получения ярких эмоций от сотрудников, сплочение команды. В случае же бизнес-ивента стоит сосредоточить внимание аудитории на вопросе, который обсуждается. Например, на презентации продукта важно сосредоточить внимание именно на его функциях, а не на развлечениях, которые могут украсть внимание от самого продукта.
Причины.
– желание организаторов максимально загрузить мероприятие, чтобы гостям не было скучно
– желание показать заказчику, что агентство выложилась на 100%, показать многофункциональность агентства. И перестараться
Решение.
– соблюдение концепции мероприятия
– баланс между информационной и развлекательной частями
4. Все под контролем. В процессе подготовки нужно рассчитать все так, чтобы остался время на дабл чек – двойную проверку текущего состояния вещей. Только таким образом можно снизить до минимума возможность факапов. Этого можно достичь, если правильно распределить персонал по процессам, другой вопрос – чтобы в агентстве хватало персонала полностью закрыть мероприятие и не нагружать одного менеджера кучей задач одновременно.
Причины.
– экономия средств на персонале
– работа с ненадежными подрядчиками
– хаотические, незапланированные задачи при организации
– непрофессионализм менеджмента
Решение.
– четкий инструктаж менеджмента
– сбалансированное распределение обязанностей
– работа с проверенными подрядчиками
– по возможности – запас времени на дабл чек
5. Руководитель выполняет функцию руководителя. Часто на локации руководитель проекта принимает на себя функции младшего менеджмента и тогда функции персонала сильно сбиваются. Именно поэтому важно правильно распределить работу в команде. Если вы увидите, как руководитель проекта вешает баннер, а через 5 минут бежит расставлять столы на площадке – значит происходит что-то не то.
Причины.
– неграмотная организация работы в команде
– горящие сроки
– недостаточность персонала
Решение.
– четкое распределение обязанностей
– правильное распределение тайминга
– максимальная обеспеченность ивента персоналом
6. Еще не конец. Гости не торопятся расходиться после часа Х – когда формально ивент завершено, они хотят еще немного продлить удовольствие от мероприятия. Это свидетельствует о том, что аудитория довольна мероприятием, захвачена коммуникацией и заинтересована в нетворкинге.
Причины.
– если гости расходятся еще до того, как мероприятие завершено – они не заинтересованы в продолжении, атмосфера «не задела»
– отсутствие мотивации остаться до конца
Решение.
– предвидение времени после мероприятия
– создание благоприятной атмосферы
– предвидение угощение (по возможности) и напитков
7. Достигнута основная цель. Если такая была поставлена перед началом мероприятия.
Причины.
– не определено цель мероприятия
– непрофессионализм команды агентства
– не определено ключевую концепцию
Решение.
– определение целей перед мероприятием
– безупречная работа агентства
– проверенные подрядчики
– коммуникация между клиентом и агентством. Партнерские отношения и доверие
8. Нет очередей, нет пустых залов, кроме таких ситуаций, когда это предусмотрено дизайном мероприятия.
– грамотная организация тикетинга и PR мероприятия
– интересная для аудитории концепция мероприятия
9. Концепция мероприятия выдержана с самого начала и до последнего слова ведущего.
Причины.
– предложение концепции, которую трудно реализовать
– невозможность передачи антуража, отсутствует внимание к деталям
– несоответствие бюджета масштабу идеи
Решение.
– предлагать то, что можно реализовать
– предварительно согласовать все ресурсы – локацию, подрядчиков, артистов
10. Обратная связь. Идеально, если после мероприятия гости в анкетировании дали высокую оценку мероприятия (по 10-балльной шкале – выше 8). Заказчик хочет услышать голос своих гостей, почувствовать, что ивент был эффективен, интересен для гостей и быть готовым работать в таком формате далее.
Причины.
– незаинтересованность гостей в мероприятии (приглашение нерентабельных СМИ), посещение мероприятия из-за того, что он обязателен, или бесплатный
Агентство 42: Що нового чекати від Leopolis Jazz 2019
IT-івент: від ділових подій до корпоративів компанії
sostav.ua
Все частіше саме IT-компанії стають топовими клієнтами для івент-агенцій. Ділові події стали одними з ключових інструментів нетворкінгу, коучінгу та платформою для того, щоб максимально поділитися своїми інноваціями та проаналізувати роботу конкурентів.
Все частіше саме IT-компанії стають топовими клієнтами для івент-агенцій.
Ділові події стали одними з ключових інструментів нетворкінгу, коучінгу та платформою для того, щоб максимально поділитися своїми інноваціями та проаналізувати роботу конкурентів. На IT-форумах є можливість не тільки послухати та подивитися презентацію, а й спробувати, протестувати. Професійні конкурси додають престижу професії, розвивають напрямок і об’єднують людей за інтересами.
В середньому, кількість співробітників IT-компанії коливається від кількох сотень до багатьох тисяч, тому дуже важливо знайти рішення як об’єднати всіх. Вирішити будь-які комунікаційні задачі для IT-компаній допоможуть саме івенти, головне – зрозуміти ціль і правильно підібрати формат.
На прикладі кейсів івент Агентства 42, покажемо як працюють різні види подій для IT-компаній.
INTELLIAS. THE 6TH ELEMENT. Літній корпоративний захід
Завдання і Результат. Об’єднати всіх співробітників компанії навколо основних цінностей і весело провести час.
Захід проходив 8 вересня в один день паралельно у двох містах — Київ, Львів.
Основна ідея. Трансгалактична фан-вечірка в стилі фільму «5 елемент».
Основні цінності компанії. Це і є 5 елементів, які разом складають 6 елемент — співдружність Інтелліас.
Кількість гостей. В Києві – 400 осіб, У Львові 800 осіб.
Локації. Київ — Труханів острів, Львів — стадіон «Юність».
Підготовка до проекту. 4 місяці. На підготовчому етапі працював не тільки HR відділ Інтелліас, а й кожен співробітник. Кожному учаснику необхідно було пройти тизер-гру і підготувати свій образ для вечірки. Для цього в офіс приїжджали стилісти й кожен охочий міг попрацювати над своїм інопланетним образом. За 2 тижні до івенту кожен гість отримав своє паперове запрошення у вигляді карти Галактики.
Механіка проекту. Кожен гість потрапляв в зону реєстрації, там його зустрічали інопланетні хостес, які пропонували обрати колір мультипаспорта з пронумерованою фішкою. Всього було 5 кольорів, кожен з яких символізував цінність компанії, а та у свою чергу, співвідносився з зоною активності. Метою кожного учасника було зібрати мінімум 2 наліпки в мультіпас у своїй зоні й максимальну кількість на інших зонах. На проходження активностей в гостей було 4 години. Фішка, яка була прикріплена до мультіпасу брала участь в розіграші головного призу — фірмового телескопа. Кожна зона була виділена своїм кольором, тому гостю не було складно відшукати свою зону.
Крім активностей на території працював кейтерінг, можна було просто поспілкуватися з друзями на м’яких пуфах, сфотографуватися біля фотозон. На сцені працював ведучий з діджеєм, які підтримували концепцію заходу.
Після проходження активностей учасники могли обміняти свій мультіпас з наліпками на подарунок. Більше наклейок — вище категорія подарунка. Крім приємного презенту, кожен гість отримував елемент, яким необхідно було доповнити інсталяцію 6-го елемента.
Після того, як 6 елемент був сформований, його запустили в дію керівники компанії. Конструкція змінилася за рахунок світлових і димових ефектів і відразу після цього на сцені з’явилася головна героїня фільму 5 елементу — Плавалагуна і виконала легендарну арію, яка стала кульмінацією вечора.
Потім на сцені пройшов розіграш головного призу, а також на сцені в Києві виступила музична група Інтелліас – «Веслярі». Хедлайнерами вечора в Києві було обрано Roll Models, у Львові – Epolets.
Активності. У кожній з 5-ти зон працювали відповідні активності. Наприклад, в Зоні МУЗИКА працював майстер-клас з діджеїнгу і майстер-клас по грі на барабанах. Саме ці секції виявилися найпопулярнішими. Всього було близько 20 активностей в кожному місті.
Форс-мажор. Неприємною обставиною стала погода, яка змінювалася кожні пів години, на монтажі постійно лив дощ, у зв’язку з чим робота техніків і декораторів значно ускладнилася.
У Києві була проблема з проїздом до локації, оскільки за 2 тижні до івенту на в’їзді на територію Труханового Острова поставили шлагбаум, контроль якого не міг проводитися на місцевому рівні, у зв’язку з чим в день івенту виникло транспортне питання. Але Агентство 42 змогли знайти вихід з ситуації, залучивши до цього своїх водіїв.
У Львові була проблема з позиціями по декору, оскільки не встигли їх змонтувати. Це пов’язано з поганою погодою і з гальмуванням декораторів.
Кількість персоналу від Агентства 42. Київ – 4 людини, Львів – 3 людини.
Бонуси. Кожен гість, пройшовши всі активності, зміг обміняти отримані наклейки на подарунок, і крім цього, отримати один з елементів, який доповнив Інсталяцію 6-го елемента.
Інноваційність. Концепція несла в собі інноваційну складову, це простежувалося в кожному елементі івенту – запрошення до кожного слова ведучого.
ELKO IT TREND 2018. Діловий форум
POWERED BY PEOPLE
Завдання і Результат. Головний принцип – увага до аудиторії: зробити перебування гостей комфортним і корисним, допомогти їм легко і з цікавістю засвоювати знання. Пріоритетним було бажання передати ставлення ЕЛКО до партнерів через уважність до їхніх потреб, турботу, передбачення очікувань, захоплюючі активності.
Захід проходив в 9 листопада в місті Київ.
Основна ідея. Форум проводиться з метою розвитку IT-галузі через розвиток людей, що працюють з технологіями.
Кількість гостей. 400 осіб.
Локація. Київ, Pochayna Event Hall.
Підготовка до проекту. 2,5 місяці.
Механіка проекту. Форум розпочався о 9 ранку, всі учасники проходили вхідну групу, де їх направляли промоутери до основного залу, гості проходили реєстрацію в зоні pre-function, отримували фірмові бейджі і могли перейти в основний зал — випити кави зі смачними закусками. Крім цього, вже працювала експозона, де учасники могли не тільки поспілкуватися про той чи інший продукт, а й взаємодіяти з ним. Так, наприклад, партнери ЕЛКО виставили гейм-зону, де кожен гість міг розслабитися і пограти. Всього в експозоні було близько 10 стендів партнерів. Крім цього, Олександр Скічко брав інтерв’ю у гостей про їх очікування від форуму, мету відвідування та загальні враження. Все це було зібрано у ролик, який є у вільному доступі на YouTube.
Відкриття було нестандартним — ведучий Олександр Скічко взаємодіяв зі своєю технологічною копією на екрані. Після цього почалися сесії.
Гості могли дізнатися про спікерів, загальну інформацію, поставити питання за допомогою додатку Телеграм Бот.
Однією з фішок івенту було те, що гості переміщалися з одного залу в інший, за цей час зал трансформувався і гості потрапляли вже в нову локацію. Після всіх сесій гості вирушили на аперитив, де проходив розіграш подарунків і транслювалося ранкове інтерв’ю. Паралельно в головному залі повністю перетворювався простір, виставлялися меблі, встановлювалися активності, готувався перформанс. Коли гості потрапили в зал, кожен зміг вибрати собі затишне місце і поласувати смачним фуршетом. Кульмінацією вечора став танцювально-технологічний перформанс, в якому була проілюстровано взаємодію технологій і людини (танцюристи взаємодіяли з екраном). Потім гості змогли розслабитися, взяти участь в активностях і насолодитися вокалом кавер-групи.
Активності. Сайлент диско — гості одягали навушники, в яких грала певна музика і вони могли потанцювати незалежно від того, що відбувалося на сцені. Фотозона-хромакей з анімованим фоном і тікер — інтерактивна інсталяція на тлі проекції (текст проектується на підлогу і стіну, система трекінгу дозволяє дублювати текст на стіну з того місця, де розташована людина).
Кількість персоналу від Агентства 42. 8 осіб.
Бонуси. Було безліч подарунків, які гості отримували за свою активність. Були подарунки за наклейки, які гості отримували в експозоні.
Інноваційність. Формат форуму передбачав інноваційний, технологічно складний перформанс та інноваційні, нові активності.
Створюючи красиві івенти, які потрібні людям: як догодити всім і не втратити себе
mmr.ua
Івент вже давно вийшов за рамки інсталяцій з банерів, купи гірлянд та балакучих ведучих. Зараз – це потужний PR –інструмент. Івентори – це професіонали, які допомагають правильно побудувати бізнес, сформувати позицію, мотивувати персонал і створити імідж компанії для професійного середовища. Івент-агенція створює події, які в певний період можуть змінити відношення до проблеми чи задачі клієнта. Іншими словами, задача івента – вирішити проблему клієнта.
Як втримати команду, яку модель комунікації з клієнтом обрати, як зробити так, щоб до вас прийшли ще? Співзасновник івент Агентства 42 Денис Блощинський розповів про це на EventConf 2019 в Одесі.
Денис Блощинський
7 викликів креативу:
Зараз мало бути креативним, потрібно вміти правильно цей креатив застосовувати і знати де шукати натхнення.
ПРИКЛАДНИЙ КРЕАТИВ
Івентори працюють з чистим, або з прикладним креативом. Чистий креатив зустрічається не так часто серед загальної кількості івентів, здебільшого це – режисура конкретного номера, певна естетика, робота зі світлом. Креатив івенторів на 95% саме прикладний – стосується конкретної концепції, локації, задачі. Більше всього відповідає на питання «як в найефективніший спосіб вирішити конкретну задачу на локації» –розмістити банер, прокомунікувати цінність компанії, м’яко подати офіційну частину, «запакувати» повідомлення для журналістів тощо.
РОБОЧИЙ FRAMEWORK
Якщо точніше, то шляхи пошуку креативних рішень. Це можуть бути низка креативних штормінгів, scrum, design thinking. Але обов’язково має бути технологія. Для того, щоб з кожним разом робити краще потрібно задокументувати свої думки, накопичувати свої знання. Зрозумійте в яких стандартах це буде запаковано. Технологічність вашої роботи дозволить вам зекономити час та витрачати ресурси на важливі для вас справи.
ДОСЛІДЖЕННЯ ТА АНАЛІЗ
Таку інформацію можна взяти виключно від клієнтів. Бриф, дебриф, відвідати в компанію, поспілкуватися з співробітниками, дізнатися чим вони живуть. Дізнатися їх болі. Якщо компанія зацікавлена в організації зовнішнього заходу, то інформацію можна взяти на сайтах, соціальних мережах, прес-релізах. Глибинні інтерв’ю, розробка персональних анкет, соціологічні дослідження –саме це є секретом успіху 42.
СВІТОГЛЯДНИЙ БАЗИС СУБ’ЄКТІВ ПРОЦЕСУ
Суб’єкти процесу – люди, які створюють цю ідею. Якщо ви не ходите на події, не читаєте книжки та актуальні новини, не розширюєте свій світогляд – навряд зможете подати класну та креативну ідею. Ідеї не падають на вас з неба. Навіть, якщо це іноді вам здається. Вони заховані в нових емоціях, нових країнах, філософських концептах, наукових моментах, культурі. Це потрібно і клієнту, і агенції, і підрядникам. І взагалі всім, хто прикладає своє мислення до якоїсь проблеми. Тому варто відправляти своїх співробітників на конференції, на івенти, обов’язково все це обговорювати в середині компанії та черпати для себе найголовніше.
ЗАЛУЧЕННЯ СТОРОННІХ КОНТЕКСТІВ
Ми бачимо проблему з одного боку. Залучення інших контекстів, різних людей, пошук інакшого мислення – рецепт якісного креативу. Не бійтеся питати думку як менеджерів, так і логістів, запрошувати на ваші штормінги дизайнерів-модельєрів та кухарів.
ЕСТЕТИКА ПОДАЧІ ІНФОРМАЦІЇ
Найгеніальніша ідея може загинути, якщо ви не вмієте естетично презентувати свою роботу. Замовник зі смаком відразу відчуває, коли йому пропонують несмак. І це може вартувати вам клієнта та десятка програних тендерів. Тому потрібно бути смачними і вдосконалювати свої дизайнерські здібності, вміти якісно візуалізувати свою ідею. Естетика агенції починається з дизайну презентації і закінчується тим, як ми ведемо себе на локації.
СЯЙВО ЧИСТОГО РОЗУМУ: МИСТЕЦТВО ПОЄДНАННЯ
Креатив як мистецтво – це поєднання всіх вищезазначених складових в одну систему. Якщо ми говоримо про креатив в розрізі івентів, то саме робота з усіма складовими, які перелічено вище, баланс цих компонентів, вміння працювати з різними контекстами, створювати внутрішню технологію роботи та робота по розширенню світогляду учасників процесу – все це і є мистецтво креативу в Агенції. Саме це і дозволяє бути на рівні, створювати нові красиві й важливі концепти.
7 нюансів замовника:
ЗАНУРЕННЯ В БІЗНЕС
Замовник зацікавлений працювати з агенцією, яка розуміється на його бізнесі. Ідеально, якщо команда працювала зі схожими направленнями, якщо ж ні – повинна повністю зануритися в тему і дізнатися максимум, який потрібен для реалізації проекту. Занурення зекономить багато часу, бо допоможе говорити з клієнтом його мовою.
ПРОПОЗИЦІЯ ДОДАНОЇ ЦІННОСТІ
Має відрізняти вас від інших агенцій. Наприклад, корпоратив давно вийшов за рамки звичайного гуляння всім офісом. Замовник повинен чітко розуміти для чого і з якою метою він витрачає свої гроші. В кожен проект івент агенція закладає конфігурацію, яка є рішенням болю клієнта. Просто організація події не є вирішенням проблеми.
СПРОМОЖНІСТЬ КОМАНДИ АГЕНЦІЇ
Потрібно інвестувати в людей. Вміти утримувати команду навіть тоді, коли в проектах «застій». Розвиток кожного члена вашої команди – успіх бізнесу загалом. Важливий фактор – комунікація. Всі повинні знати, хто чим займається у даний період, щоб швидко реагувати, коли з’являються спільні задачі.
ПРАВИЛА ГРИ
Попередні узгодження та домовленості часто визначають загальний хід проекту. Важливо попередньо визначити всі деталі – від загального бачення проекту клієнтом, до нюансів документації та оплати. Правила за якими граємо мають бути прийняті всіма. До їхнього прийняття можемо дискутувати скільки завгодно. Після – лише грати за правилами.
ВИПРАВДАНІ ОЧІКУВАННЯ
Не виправдані очікування – втрачений клієнт. Говоріть з клієнтом, прописуйте всі деталі. «Пройдіть» із замовником від вхідної групи до заключної промови. Те чого немає на папері, немає на івенті. Але в будь-якій ситуації потрібно залишатися професіоналом.
ПРАВИЛЬНА РОЛЬОВА МОДЕЛЬ
Потрібно зрозуміти кого в вас бачить клієнт і працювати за цією моделлю – виконавець, або партнер. Але це потрібно обумовити із самого початку співпраці. Якщо Клієнт не бачить в вас партнера, а бачить лише руки, які можуть виконувати те, що йому потрібно – зважайте на це. Переконайтеся, що саме така ваша роль і потрібна Клієнту і якщо вам вона не підходить – краще відмовляйтеся від роботи.
ЗВОРОТНІЙ ЗВ’ЯЗОК
Саме зворотній зв’язок допоможе вам працювати з клієнтом більше одного разу. Важливо знати, чи виправдали ви очікування аудиторії, врахувати всі переваги і недоліки. Після івенту необхідно влаштувати три зустрічі (поєднувати не варто) – із командою, клієнтом та партнерами і отримати відгуки від кожного сектору.
7 потреб гостя:
ЗРОЗУМІЛІСТЬ ПОВІДОМЛЕНЬ
Агенція як креативна інстанція у всі деталі івенту «запаковує» певні повідомлення. Меседжі повинні бути максимально зрозумілими та доступними для аудиторії.
ПРОСТОТА НАВІГАЦІЇ
З самого входу гостю потрібно розуміти, куди він повинен рухатися і розраховувати моменти навігації відповідно локації. Продумайте систему вказівників, поставте себе на місце тих людей, які прагнуть знайти туалети в натовпі, де таблички розміщено на рівні грудей.
ВІДПОВІДНІСТЬ ПОТРЕБАМ
Бачення керівника компанії, який замовляє івент може не збігатися з думкою 300 гостей, які відвідують захід. Тут агенції важливо допомогти клієнту розібратися у цілях івенту і допомогти замовнику їх втілити.
БЕЗПЕКА
Жоден івент не вартий життя людини. Тому завжди варто дотримуватися правил пожежної безпеки, якщо навіть аварійний вихід не вписується в картинку заходу. Не варто нехтувати каретами медичної допомоги, якщо цього вимагає кількість гостей на локації. І навіть не дуже естетична ніжка від екрану повинна стояти там, де належить, якщо без неї конструкція може не витримати. Безпека гостей понад усе.
БЕЛЬКАНТО ІВЕНТА
Стиль бельканто вимагає від співака досконалої техніки володіння голосом, бездоганної кантилени, тривалого дихання, виняткової мелодійної зв’язності, легкості та вишуканості голосоутворення, емоційної насиченості співу. Це стосується й івенту. Всі складники заходу повинні звучати в унісон і створювати загальну картину витриманої концепції – паузи мають бути лише там, де їм місце за планом, складові івенту стикуватися непомітно для гостей і під керуванням команди.
BONUS +
Людям подобаються плюшки. Особливо приємні на івенті бонуси, які не вказують у програмі. Саме це є емоційним підживленням для вашої аудиторії, яке пробуджує дитину в гостях.
7 важливих процесів:
СТВОРЕННЯ ПРОДУКТУ
Івент – це продукт, який складається з десятка процесів. Після вашого івенту повинно хотітися «помацати» його, розібрати на деталі. Бо це було круто. Спробуйте подивитися на те, що ви робите, як на цілісну пропозицію – яке в неї призначення, властивості, характеристики? Чи відповідає це тим задачам, які ви побачили/почули від Клієнта на старті проекту?
CLIENT SERVISE
В івент-бізнесі важлива культура організації. Від батарейки у мікрофоні до зворотного зв’язку з клієнтом. Комунікація із вашим Замовником завжди має бути сервісом для нього. Ви маєте піклуватися про його комфорт не тільки для його гостей, але й під час підготовки проекту та після завершення заходу. Спробуйте подивитися на Клієнта тими очима, якими ви дивитеся на своїх партнерів по локації – звуковиків, світловиків, декораторів та кейтерінг. Велика кількість питань має відпасти сама собою.
ВНУТРІШНІ КОМУНІКАЦІЇ
Не секрет, що команда повинна працювати як єдиний механізм. Важливо все –формат ваших нарад, зустрічей, ділових листувань. Максимальна комунікації ВСІХ членів команди = успіх агенції. І ще б не завадило всю цю роботи прописати як внутрішні принципи комунікацій в команді і закріпити їх окремим документом
АНАЛІТИКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ
Агенція має бути в курсі всіх подій і отримувати цю інформацію з допомогою дослідження ринку та аналітики проектів. Тому в агенціях просто необхідно мати своїх маркетологів та аналітиків, які будуть виконувати ці функції.
ФІНАНСИ
Фінансами в агенції має займатися фінансовий менеджер. Не власник, не керівник і не менеджер проекту. Це спрощує роботу на проекті і зменшує навантаження на інших менеджерів. Кожному своя роль.
ЛЮДСЬКИЙ КАПІТАЛ
Потрібно бачити в своїх співробітниках, перш за все, людей з якими ви готові реалізовуватися. Не підлеглих, яким ви платите заробітну плату за роботу, а команду. Людей, яких ви готові мотивувати, розвивати, підтримувати бонусами. Бо з вашими людьми розвивається ваша агенція та ваш бізнес.
РОБОТА З РИЗИКАМИ
Завжди потрібно мати форс-мажор ліст. Що трапиться, якщо – дощ, сніг, вітер, не приїхав спікер, зламався звук чи щось ще. Чи готові ви до такого? Повинні бути готові.
Форумы как инструмент коммуникации. Секрет нестареющей эффективности
Забастовки верующих и работа по ночам. Кейс Leopolis Jazz Festival – как «вырулить» из форс-мажора
mc.today
Всего одна ошибка на мероприятии может уничтожить даже самую безупречную репутацию компании.
В колонке для MC Today Денис Блощинский, cовладелец «Агентства 42», которое уже девять лет является ивент-партнером Leopolis Jazz Festival, рассказал, как вместе с коллегами спасал репутацию фестиваля во время форс-мажоров.
Причины ошибок бывают разными: халатность агентства, непорядочность подрядчика или попросту непредвиденные обстоятельства. Идеально, если агентство рассчитывает время так, чтобы провести двойную проверку всей техники, звука, освещения и спецэффектов. Так риск форс-мажоров ниже.
Мы уже девять лет занимаемся техническим обеспечением, продакшном, декорациями и всей событийной частью фестиваля. Кроме того, есть, например, «Арт-Мьюзик Сервис», который отвечает за букирование и доставку артистов на фестиваль. Дирекция фестиваля во главе с Натальей Горбачевской несет ответственность за стратегические вопросы, работу со спонсорами и политику фестиваля.
Расскажу о пяти наших форс-мажорах и решениях по их устранению.
1. Лучшие места в партере
В 2014-м на время фестиваля синоптики обещали плохую погоду. Мы решили дополнительно нагрузить наш основной тент, под которым располагается зрительский зал на 2,8 тыс. мест. Для этого использовали бетонные блоки. Они были гигантскими и торчали по всему партеру, превращая главную сцену фестиваля в строительную площадку.
Когда мы их установили, задумались: реально ли что-то сделать с такой «красотой»? И решили превратить их в удобные сиденья. Наши декораторы «одели» блоки в ткань с мягкими сидушками, а художники нанесли на них граффити. По отзывам гостей, это были одни из самых комфортных мест в партере.
2. Ночные друзья из львовской полиграфии
Когда организовываешь фестиваль, производишь сотни баннеров разных размеров. Некоторые из них размещаем посреди города – эти зоны не контролирует охрана фестиваля. А Львов не был бы Львовом, если бы в нем не было желающих выразить баллончиками с краской свою политическую позицию, настроение вечера или пожелание куму не только на заборах, но и на белоснежных баннерах с анонсами концертов.
Мы не были к этому готовы. А получив на рассвете первую фотографию от наших менеджеров, подумали, что не готовы будут и гости фестиваля.
Мы стремительно нашли компанию, способную оперативно сделать новые баннеры. Теперь во Львове уже не проблема напечатать что-то срочно, на «здесь и сейчас». Думаю, наши неоднократные поиски партнеров по выходным и по ночам этому поспособствовали.
3. Демонтаж по христианским традициям
Если вы думаете, что форс-мажоры могут быть только на самом ивенте или перед ним, то вы никогда не занимались демонтажем мероприятия. А в это время могут происходить действительно волшебные вещи. Оборудование одних подрядчиков переезжает по ошибке на склады других, заборы загружаются не в ту фуру и так далее.
В один из годов даты демонтажа совпали с Троицей. И многие работники не вышли на смену, отказавшись работать в церковный праздник, хотя еще вчера все договоренности были в силе. При этом они были искренне удивлены, что мы не знаем о празднике и могли рассчитывать, будто кто-то будет работать.
Сцены мы демонтировали, но с тех пор религиозные праздники у нас в агентстве в особом почете, когда проводим мероприятия во Львове.
4. Зеленый джазовый партер
В самый первый год фестиваля мы ставили главную сцену и партер под открытым небом в Парке культуры и отдыха имени Богдана Хмельницкого. На следующий год появилась задача увеличить зрительный зал. Но мешали три больших дерева.
Вместе с подрядчиками и проектировщиками мы нашли решение: обошли деревья при строительстве зрительского амфитеатра, а затем установили над ними тент, чтобы защитить зрителей от непогоды.
С тех пор наш партер отличается от других больших залов тем, что прямо посреди него зрители могут сесть под кронами деревьев. Немного инженерного таланта и экологической ответственности – и наш партер стал уникальным.
5. Вселенная расширяется… а с ней и декорации
В нашей команде достаточно людей с техническим образованием, так что сопромат не считаем эксклюзивным ругательством, а силу Кориолиса силой какой-то травяной настойки. Однако в одном очень жарком году мы действительно удивились, когда четко замеренные декорации после полного согласования всеми техническими службами вышли за свои пределы на 10 см.
Мы решили собрать их пока в том режиме, в котором это не будет заметно, а на следующий день подогнать швы вручную. Когда ранним утром начали проводить дополнительные замеры, оказалось, что все на месте и десятисантиметровой разницы уже нет.
После технического совещания и блика солнца в черных очках одного из его участников на нас снизошло озарение: при повышении температуры пластик имеет свойство расширяться. Особенно тот, который лежит на сцене под палящим солнцем. Особенно пластик черного цвета.
На следующий год мы учитывали этот фактор. С тех пор перед принятием сложных решений по декорациям мы всегда заботимся о том, чтобы кто-то из нас был в черных очках. Шутка.
И напоследок. Может показаться, что все форс-мажоры возникают из-за подрядчиков. Работа агентства, взаимодействие с командой и клиентом – это, возможно, самый главный потенциальный источник форс-мажоров. Именно поэтому грамотная работа с командами и процессами становится главной прививкой от большинства форс-мажоров на проекте.
Лучшая страховка от потери репутации из-за прокола на событии – работа с профессиональной командой.